Gięcie krawędziowe blach

Laserowe cięcie. Obróbka skrawaniem metali.

Gięcie blach stosuje się po to, aby trwale zmieniły one kształt, a jednocześnie zachowały swoją spójność, która umożliwi ich dalszą eksploatację. Do procesu tego wykorzystuje się różnorodne maszyny – prasy krawędziowe, przeciągarki oraz walce, które nadają materiałom odpowiednie właściwości. Może on przebiegać zarówno na gorąco, jak i na zimno, w zależności od warunków oraz potrzeb zleceniodawcy.

Usługi gięcia wykonujemy prasą krawędziową ze sterowaniem numerycznym CNC, przeznaczoną do gięcia płaskich blach metalowych. Obrabiany przedmiot wyginany jest siłą belki dociskowej poruszającej się w dół. Siła nacisku sięga 1700 kN. Pozwala to na obrabianie elementów do grubości 15mm.
Posiadana maszyna zapewnia precyzyjny kąt gięcia już od pierwszego elementu. Gwarantuje bardzo wysoką precyzję i pełną powtarzalność wykonywanych operacji gięcia.Dobre maszyny to synonim wysokiej jakości

Gięcie blach na wysokim poziomie możliwe jest dzięki wiedzy i doświadczeniu pracowników oraz urządzeniom, które znajdują się w naszym parku maszyn. Zginany materiał nie powinien być dłuższy niż 3 m. Prasa pracuje w trzech trybach: dosuw, roboczy i powrót, a prędkość każdego z nich pozwala na wydają i stabilną pracę. Bez zbędnych problemów można zgiąć stal konstrukcyjną, stal nierdzewną oraz aluminium.