Cięcie laserowe

Laserowe cięcie. Obróbka skrawaniem metali.

Lasery umożliwiają najbardziej wszechstronne i precyzyjne wycinanie detali z blachy. Osiągane dokładności zawierają się w granicach +/- 0,1 mm dla szerokiej gamy materiałów takich jak: stal węglowa, stal kwasoodporna, aluminium. Metoda ta jest stosowana często ze względu na wysoką jakość cięcia, niski koszt wycięcia poszczególnego elementu, oszczędność materiału oraz dużą efektywność wycinania.

Jakie elementy można wycinać?

Obróbce można poddawać stal węglową do 25 mm grubości, stal nierdzewną do 20 mm grubości oraz aluminium do 12 mm grubości. Wielkość obsługiwanego arkusza to 4000×2000 mm.

Na czym polega wycinanie laserem?

Wycinanie laserem, dzięki dostosowaniu mocy i gazu towarzyszącego do materiału, gwarantuje uzyskanie w pełni powtarzalnych elementów. W wyniku działania tego urządzenia powierzchnie pozostają gładkie i nie ulegają odkształceniu, co jest kolejną zaletą jest metody. Proces cięcia jest możliwy, dzięki temu, że laser emituje promieniowanie elektromagnetyczne. Wiązce promienia towarzyszy gaz. W szczelinie cięcia topnienie materiał i odparowuje. Możliwe jest wycięcie bardzo skomplikowanych wzorów, a produkt praktycznie nie wymaga dodatkowej obróbki.

Oferujemy cięcie z naszego materiału, który z reguły jest dostępny na stanie magazynowym w asortymencie.