Krawmet Sp. z o.o., ul. Lubelska 33d, 10-408 Olsztyn
+48 664 143 849
biuro@krawmet.pl

Cięcie laserem Augustów

Cięcie laserowe | Gięcie krawędziowe blach | Laserowy grawer | Obróbka wiborścierna | Spawanie

Cięcie laserem w Augustowie

Cięcie laserem należy do jednego z najczęściej stosowanych i najnowocześniejszych sposobów obróbki metali. Dostosowując moc i rodzaj gazu towarzyszącego do materiału, uzyskujemy za każdym razem dokładnie takie same elementy. Dzieje się tak za sprawą specyficznego działania lasera uderzającego w metal. Wiązka przenika całą grubość materiału, nagrzewa lub stapia stal, a co za tym idzie – rozdziela go na dwie części.

Zalety cięcia laserem Augustów

Laserowe cięcie metalu zdobywa popularność ze względu na wiele zalet, które niesie ze sobą to rozwiązanie. Po pierwsze – daje ogromne możliwości w zakresie przycinania różnego rodzaju materiałów, w tym wielu odmian i stopów metali. Laser jest nie do zatrzymania – poradzi sobie z nawet najtwardszym tworzywem.

Po drugie – cięcie laserem jest ostatnim etapem obróbki danego materiału. Wycięte elementy nie wymagają żadnych dodatkowych działań typu szlifowanie, wyginanie czy zabezpieczanie krawędzi przed jakimkolwiek uszkodzeniem.

Po trzecie – nie istnieje bardziej precyzyjne narzędzie do cięcia od lasera. Wiązka jest niezwykle cienka, co daje równie cienką linię. Ponadto sterowanie za pomocą komputera umożliwia wycięcie każdego, nawet najbardziej skomplikowanego wzoru w materiale. Co ważne, laser zapewnia również całkowitą powtarzalność elementów.

Ostatnim atutem jest brak zużywania się narzędzi. Wszelkie tarcze do cięcia czy głowice topią się lub ścierają, dlatego trzeba liczyć się z ich częstymi wymianami. Wiązka lasera składa się z energii termicznej, nie ma tam żadnego materiału, który mógłby się zużyć.

 

Cięcie laserem Augustów

Jako zespół tworzący firmę Krawmet zajmujemy się obróbką metali, w tym cięciem laserowym. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży, zdobyte przez ten czas kwalifikacje oraz niezbędną wiedzę na temat nowoczesnych technologii. Mimo to stale się rozwijamy i dążymy do jak najwyższej jakości naszych wyrobów.

Naszą specjalność stanowią detale małogabarytowe w średnich i dużych seriach ilościowych. Posiadamy odpowiednie zaplecze w postaci nowoczesnego parku mechanicznego z maszynami sterowanymi komputerowo, dedykowanymi do różnych zadań specjalnych. Połączenie nowoczesności oraz doświadczenia składa się na precyzyjnie skrojone elementy każdej wielkości.

 

Jeśli jesteś zainteresowany nawiązaniem współpracy z naszą firmą, zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego bądź poprzez formularz zgłoszeniowy. Potrzebując małych, precyzyjnie wyciętych elementów za pomocą lasera, wybierz doświadczony zespół fachowców z Krawmet.